Tým

DSC_0006 kopie

Kdo jsme?

Za organizací hudebního festivalu Apríles stojíme my – parta mladých lidí, kteří mají chuť tvořit. Naším spojujícím prvkem je studium oboru Arts management na VŠE. Složení týmu je rozmanité a každý svou prací přináší do programu malý kousek chaosu.

Všechno se to pak sype na hlavu Martinovi, našemu velkému bossovi. Za čtyři roky to dotáhl z kurátora technického zázemí na dramaturga a dnes je koordinátorem. Přes rok zařizuje schůzky, vyplňuje granty, v den D bude běhat po place, starat se o hladký průběh akce a do toho všeho doplňovat toaleťák na toikách (někdo to prostě dělat musí, že jo). Martin hraje v kapele a zároveň doprovází na kytaru naši Elišku.

Malávelká média

Její úloha ale tentokrát není nakrmit vaše hladové uši muzikou, ale postarat se o marketing, zajistit merch, spravovat facebook a instagram a komunikovat s grafikem. Motá to společně s Terezou Š., která je stejně jako Eliška, novým členem. Terka má k hudbě také blízko. Baví ji objevovat novou alternativní muziku, je častým návštěvníkem hudebních klubů a díky Aprílesu si konečně může zkusit práci na festivalu. Královnou médií je letos Káťa. Pracuje na tom, abyste se o nás dozvěděli i z jiných zdrojů.

Doprovodný program

Odpolední doprovodný program zajišťuje Táňa, Kateřina Ch., Kateřina C. a Terka L. Na začátku roku si holky vytvořily představu o jeho náplni, a když s ní byly spokojené, začaly pracovat na tom, aby se idea stala skutečností. Táňa má s Aprílesem dvouletou zkušenost. Když všechno běží, jak má, dodává jí to energii a ujištění, že si ke studiu vybrala správný obor, což si všichni během zkouškového připomínat potřebujeme! Terka, kromě srandy pro děti i ty, kteří na dětství nostalgicky vzpomínají, domlouvá pochoutky pro bezmasé strávníky a milovníky palačinek. Ostatní stánky s jídlem má pod kontrolou Martina. Velké díky jim za spokojená bříška.

Dramaturgie

A konečně samotná dramaturgie. Už druhým rokem vybírá kapely Bára. Dále s nimi komunikuje a připravuje smlouvy. V den festivalu je jejím poznávacím znamením zoufalé pobíhání po areálu s rukama nad hlavou. Určitě si jí všimnete. Do našeho týmu patří ještě druhý Martin. Martin Š., který se podílí na dramaturgii.

Na závěr nutno dodat, že za konečnou podobou festivalu Apríles stojí mnoho dalších. Jsou to členi minulí, kteří přihodí své zkušenosti i kamarádi, kteří pomohou tu něco vymyslet, tam něco zařídit.