Noisy Pots

Noisy Pots a jejich DIY kitchen elektro

Kastroly, plecháčky, plechovky a kbelíky patří spíš do výbavy domácností našich maminek. Noisy Pots ale našli jejich značně kreativnější využití. Ve spojení se syntezátory, samplery, vibrafonem a hlasovým doprovodem tak kluci vaří muziku, která se nejen dobře poslouchá, ale je přitažlivá i vizuálně. Noisy Pots už mají zářezy z menších i větších pódií, do toho jezdí po Evropě a jako buskeři rozjíždí party na ulicích.


Jakub Tengler – kbelíky, hrnce, zkrátka bicí
Michal Šupák – syntezátor, zpěv

Noisy Pots zahráli třeba na festivalu Colours of Ostrava, akci Havel@80, nebo jako předskokani kapely Tata Bojs v rámci jejich tour. V zahraničí vystoupili na rakouském festivalu Donauinselfest, The Alternative Great Escape ve Velké Británii, v Amsterodamu si zahráli ve věhlasném klubu OT301

Inspirací se pro Noisy Pots stávají zejména zvučná jména elektronické scény jako Mura Masa, Moderat, Totally Enormous Extinct Dinosaurs, Seekae, Com Truise nebo Stimming. I vzhledem ke svému klasickému hudebnímu vzdělání je ovlivňuje také vážná hudba a jazz.

Kapela, původně jako trio s Emilem Machainem, vydala v roce 2015 debutovou desku Home Alone.  Album produkoval Patrick Karpentski a pokřtil uznávaný producent a skladatel Jan P. Muchow. Singly Gastronomy a Flowers se dostaly do pravidelné rotace na rádiu Expres FM a Rádiu 1.

TUNE NOISY POTS
LIKE NOISY POTS
FOLLOW NOISY POTS
CREAP ON NOISY POTS

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*